GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Reliefplatta 6812605
*
nr 681 2605
Reliefplatta
Keramik, Fd finansminister Gunnar Sträng, -75, Rune P, höjd: 14
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:45:27
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta rune p
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:56
*
Reliefplatta
nr 681 2605
Reliefplatta
Keramik, Fd finansminister Gunnar Sträng, -75, Rune P, höjd: 14
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta rune p
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:56